Kalendarz Ranczo - kup kalendarz i wesprzyj Hospicjum Cordis | O kalendarzu
205
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-205,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

O kalendarzu

Idea stworzenia kalendarza charytatywnego na rzecz Hospicjum Cordis narodziła się we wrześniu 2015 roku – tuż po zakończeniu uroczystych obchodów 25-lecia istnienia placówki.

Dużo wcześniej w głowie karykaturzysty Marka Greli pojawiło się pragnienie namalowania wszystkich postaci ulubionego serialu „Ranczo” w jednej wspólnej scenie. I tak oba pomysły doskonale się ze sobą sprzęgły, by po ponad roku zaowocować tym wyjątkowym wydawnictwem ozdobionym „Bitwą pod Wilkowyjami”.

12

miesięcy = 1 Bitwa

37

postaci

2

metry płótna

30

dni malowania poprzedzonych wieloma tygodniami szkicowania

Hospicjum i karykatura?

Jolanta Grabowska-Markowska, prezes Społecznego Towarzystwa Hospicjum Cordis, zawsze powtarza, że posługa hospicyjna, choć niewymownie trudna, nie byłaby możliwa bez uśmiechu, dzięki któremu żyje się lepiej, dzięki któremu można łatwiej stawiać czoła wszelkim trudnościom.
‚W naszym domu też jest tak jak w Ranczo, czyli ciągle życie się toczy normalnie – od radości, uśmiechu, po smutek i łzy, bo tak jest w życiu i tak jest w Hospicjum Cordis’ – dodaje.

Kalendarz „RANCZO” to nie tylko pomoc tym, którzy o wsparcie sami poprosić nie mogą.
To również wyjątkowa pamiątka dla wszystkich fanów serialu Telewizji Polskiej pt. „Ranczo”. Dwanaście miesięcy z bohaterami „Rancza”, aby każdy we własnym domu lub biurze przez cały rok mógł cieszyć się wizerunkiem postaci ulubionego serialu.
Polska Amerykanka Lucy oraz artysta sławny nie tylko w Wilkowyjach – Kusy. Bliźniacy podobni tylko z wyglądu – Piotr i Paweł Kozioł. Prawa ręka Wójta, inteligentny i sprytny Czerepach. Gospodyni, przed którą nic się nie ukryje – Michałowa. Przedsiębiorcza Matka Polka Solejukowa, która pomiędzy wychowywaniem dzieci i męża, a lepieniem pierogów
i nauką języków, toczy dysputy filozoficzno-teologiczne z miejscowym wikarnym. Halina
i Lodzia, lepsze połowy swoich mężów i politycznych wspólników. Najsławniejszy chór grecki spod sklepu „U Krysi” – Solejuk, Hadziuk, Pietrek i senior Japycz… to tylko niektóre
z kilkudziesięciu postaci, które zjednoczyły siły w „Bitwie pod Wilkowyjami”, aby wspólnie stanąć do pozytywnej i przynoszącej nadzieję walki.

Walki, aby Hospicjum Cordis wciąż mogło pomagać podopiecznym na najwyższym poziomie, dzięki środkom płynącym ze sprzedaży kalendarza charytatywnego z bohaterami serialu.

Jedna „Bitwa…” kalendarza nie czyni.

To praca wielu osób, którzy swoim profesjonalizmem, bezinteresownością, poświęconym czasem i dobrą wolą sprawiły, że teraz każdy z nas może powiesić kalendarz na ścianie. To wsparcie aktorów serialu, którzy kibicowali pomysłowi od samego początku. To wreszcie Państwo, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w projekcie, zapraszając bohaterów „Rancza” do swoich domów. Wszystkim w imieniu podopiecznych Hospicjum Cordis serdecznie dziękujemy.

log3
WYDAWCA
Edycja Świętego Pawła
log4
LICENCJA
TVP S.A.
log5
PATRONAT MEDIALNY
TVP1
log6
PRODUCENT WYKONAWCZY SERIALU RANCZO
STUDIO A
log10
ILUSTRACJE
Marek Grela
log9
PROJEKT GRAFICZNY
Lemon Ducky
log8
FOTOREPRODUKCJE
Pracownia Światła
log7
REJESTRACJA VIDEO
Dream Image